Apie cigaretes (1 dalis)

Labai dau girdime šnekanyt ir diskutuojant apie cigaretes, jų žalą organizmui ir būdus kaip mesti rukyti. Tačiau, mano nuomone kiekvienas žmogus, tiek rūkantis tiek netūkantis, turi, gal net tiksliau privalo žinoti, kas sudaro cigarete, kokia jos sudėtis.  Šiame savo straipsnio dalyje aptarsiu kokių medžiagų galima rasti cigaretės sudėtyje ir trumpai tas medžiagas aprašysiu. Mano aprašytos medžiagos slepiasi kiekvienoje cigaretėje, nesvarbu ar tai super lengva ar kokia kitokia. Skirtingose cigarečių rūšyse skiriasi teik šių medžiagų kiekis. Deja, pasižiūrėjus į cigarečių sudėtį, drąsiai galima patvirtinti visiems žinomą tiesą – rūkymas yra nuodingas ir tikrai labai kenkia sveikatai.

Taigi, pirmoji medžiaga, kuri sudaro cigaretę (ir turbūt pati pagrindinė) –  anglies monksidas arba kitaip dar vadinamas smalkėmis. Ši medžiaga lėtina ir net gi stabdo deguonies išnešiojimą Jūsų organizme bei apsunkina kvėpavimą.

Antroji medžiaga, kuri sudaro cigaretę yra nikotinas. Jis stimuliuoja nervų sistemą ir užtikrina dopomino, kuris didina širdies ritmą ir kraujospūdį, kiekį jūsų smegenyse. Šios medžiagos pliusas tik toks, kad senatvėje neturėtumėt sirgti parkinsono liga.

Trečioji medžiaga esanti kiekvienoje cigaretėje yra acetaldehidas. Ši medžiaga, kaip ir nikotinas, skatina priklausomybę rūkymui. Be to, tai yra pgrindinis vėžį sukeliantis medžiagų junginys esantis kiekvienoje cigaretėje, nepaisant jos rūšies.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *